Kouzelné dobrodružství, které otestuje vaše logické myšlení i rychlost

  16:40aktualizováno  16:40
Logický titul s magickým nádechem.
80

Almightree: The Last Dreamer

Platforma: Android, iOS

  • Zaměřené na logické myšlení i rychlost
  • Magická atmosféra
  • Ovládání by mohlo být citlivější
  • Někdy by se hodila nápověda

Amightree: The Last Dreamer | foto: Bonusweb.cz

Za co se platí

Placená

Titul je zpoplatněný. Zatímco majitelé zařízení s Androidem za hru zaplatí necelých 49 korun, ti, kteří preferují „mašinky“ se systémem iOS ušetří. The Last Dreamer je vyjde na 25 korun.

Almightree: The Last Dreamer vám představí sympatického blond hrdinu, jehož úkolem není nic menšího, než záchrana světa. Ten se totiž doslova rozpadá. 

Fotogalerie

Hra, která se inspirovala u The Legend of Zelda, obsahuje slušné množství trojrozměrných úrovní, které jsou poskládány z kostek z různých materiálů. Některé z nich je nutné přemisťovat a to z prostého důvodu, umožní vám to pokračovat v cestě.

V misích je vaším cílem najít magický strom, ke kterému musíte dojít dříve, než se celá úroveň rozpadne na kusy.

V The Last Dreamer nejde jen o to, abyste byli schopni vyřešit prostorové hádanky, ale je také nezbytné to zvládnout v určitém časovém limitu.

Ten zpočátku není příliš přísný, ale ani vám nedovolí chytat lelky. Navíc, čím dříve dorazíte k magickému stromu, tím lepšího ohodnocení se dočkáte.

Samozřejmě, že v pozdějších fázích jsou rébusy obtížnější a očekávejte, že si některé úrovně několikrát zopakujete. Naštěstí ne tak často, aby to byla otrava.

The Last Dreamer vám odpustí i nějakou tu chybu. Pokud se vám povede umístit krychli na nevhodné místo, nevadí, můžete se vrátit až o tři tahy zpět.

Design misí je propracovaný, tvůrci z Crescent Moon Games si dali záležet. Později narazíte i na různé překážky, jako jsou například květiny, které vám dají elektrickou ránu, takže záleží i na vaší ostražitosti.

Díky časovému limitu a nástrahám není titul zdlouhavý, což se občas u čistokrevných logických projektů stává. The Last Dreamer má slušný spád.

Další věc, která mě potěšila, je povedená atmosféra. Díky zvláštnímu melancholickému nádechu, působivé mystické hudbě a příjemnému obrazovému zpracování budete mít ze hry opravdu zvláštní těžko popsatelný, ale příjemný pocit.

Jediné, k čemu mám větší výhrady, je ovládání, které je poměrně těžkopádné. Čas od času je trošku těžší docílit toho, aby se hrdina vydal, kam potřebujete, případně umístil kostku na žádané místo.

Menší výhrada míří k absenci nápovědy, která by vám naznačila, co dál, pokud se náhodou „zaseknete“.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.Najdete na iDNES.cz