Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Clash of Clans drancujete cizí osady, vlastní se snažíte ubránit

aktualizováno 
Clash of Clans je chytlavá on-line strategie, která sází na variabilitu a důvtip při bránění či dobývání osad.
85

Clash of Clans

Platforma: iOS

  • Testování vlastních taktik
  • Různé možnosti jak hrát
  • Zajímavý nápad
  • Škoda free2play modelu

Stáhnout z App Store

Clash of Clans

Hra Clash of Clans připomíná stavebnici. Základem je postavit si z dostupných stavebních prvků vlastní osadu tak, aby co nejlépe odolávala nájezdům nepřátel. Srdcem osady je radnice, která by měla patřit k nejlépe střeženým budovám. Důležité je ovšem uchránit i sýpky s penězi a elixíry, což jsou dvě základní měny, které hráč průběžně těží.

Tip do začátku

Pokud chcete hrát zdarma, neutrácejte drahocenné zelené krystaly za urychlení výcviku jednotek či stavby budov. Našetřete si 500 krystalů na stavbařskou chatku a dalších 1000 na další. Velmi tím urychlíte rozvoj osady.

Útočící hráč pouze umísťuje jednotky na mapu. Vtip je však v tom, že různé jednotky se různě chovají. Zatímco například základní barbar útočí na nejbližší cíl, obr se zaměřuje na obranné budovy a goblin zase na zdroje.

Jednotek je k dispozici časem deset, přičemž je jen na hráči, na jakou taktiku vsadí. Cíl je jediný: najít slabinu v obraně a vyplnit cizí osadu.

Předem připravené mapy, v nichž se hráč snaží pokořit obranu, slouží jako výuka. Těžiště hry spočívá v on-line hraní. Lze se sdružovat s ostatními v klanech, výhodou je pak vzájemná drobná pomoc při bitvách. Nebojte, tohle naštěstí není otravování "přátel" na sociálních sítích. Stačí ve hře najít aktivní hráče, což není problém.

Hrajeme zdarma. Nebo ne?

Clash of Clans je k dispozici zdarma. A zdarma lze celkem úspěšně hrát i bez otevření peněženky. Jen všechno bude o něco déle trvat.

Clash of Clans

Probíhající útok na cizí osadu

Za peníze se kupují zelené krystaly (lze je omezeně získat i hraním), které uspíší jakoukoliv stavbu či trénink jednotek.

Důležité je, že neposkytují otevřenou výhodu například prostřednictvím obranných věží navíc. Mohou však pomoci rychleji se posunout nahoru v "potravním řetězci".

Nalezení oponenta probíhá náhodně a v určitém rozsahu, nicméně za drobný poplatek jej lze opakovat. Volba tak samozřejmě padne na slabé osady. Ale to ještě automaticky neznamená úspěch. Ten pocit, když na vás zaútočí silnější nepřítel a selže, je k nezaplacení.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 828 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz