Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Crafting Story slibovala budování civilizace, zklamala na plné čáře

aktualizováno 
Měla to být logická hra, v níž utváříme planety a budujeme civilizaci. Skutečnost nemohla být vzdálenější od pravdy.
20

Craftig Story

Platforma: iOS

  • Hezká grafika
  • Není to hra
  • Mikrotransakce u placené aplikace

Stáhnout z App Store

Crafting Story | foto: Ondřej Zach

Crafting Story vsadila na prostý příběh. Mladý chlapec Albert objeví na návštěvě u dědečka magický glóbus, který připomíná naší Zemi. Magický je v tom, že jednoduchými zásahy lze přetvářet planetu k obrazu svému.

Crafting Story

Crafting Story

Ostatně právě na příjemně vyhlížející spojení logické hry a pěkné grafiky mě hra nalákala. O to tvrdší byl pád do reality.

Ve skutečnosti je to vesměs nahodilé hledání dvou prvků, které lze v danou chvíli zkombinovat. Příklad? Spojení rakety a kola vytvoří dělo. Cílem je najít všechny kombinace v rámci daného světa.

Ano, to je vše. Není v tom žádná hra, ani logické uvažování, zkrátka jen klikání pokus – omyl. Některá spojení jsou zřejmé hned, jak se ovšem obrazovka plní, rozhoduje spíš štěstí než úsudek.

Fotogalerie

K dispozici jsou přitom dvojí nápovědy: první naznačí, co máme nelézt, druhá přímo ukáže, které dvě věci spojit. Druhou zmíněnou lze využít jednou za čtyři minuty – nebo si připlatit skutečnými penězi, což je konkrétně u této hry nehry, která stojí necelá dvě eura, na pár facek.

Zřejmě i tvůrci si byli vědomi, na jak primitivním mechanismu "hra" funguje, a proto se uchýlili k obvyklému triku: přidali edukativní složky. Za mě jsou to letos nejhůře utracené peníze za mobilní aplikaci (příšerný port Alone in the Dark stál jen necelé euro).

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

20 %

Čtenáři

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 204 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...Najdete na iDNES.cz