Smrtonosná past 5: film pohořel, hra je na tom o něco lépe

  0:02aktualizováno  0:02
Zatímco film Smrtonosná past 5 s Brucem Willisem sklízí od kritiky vesměs negativní hodnocení, doprovodná hra pro iOS a Android je na tom o něco lépe. Svůj potenciál však také plně nevyužila.
65

Die Hard

Platforma: iOS, Android

  • Pobaví
  • Slušná grafika
  • Motivuje k opakovanému hraní
  • Technické problémy
  • Podivná designérská rozhodnutí
  • Mohla to být víc než jen "hra k filmu"

Po úvodním filmovém sestřihu zamrzí, že hráč si to s hordou nepřátel nerozdá jako John McClane, ale chopí se ovládání jeho syna Jacka.

Hra celkem ambiciózně kombinuje klasickou střelnici s náhodně generovanou trasou, po níž Jack automaticky běží pořád kupředu. Náplň spočívá nejenom ve včasném střílení po vykukujících nepřátelích, ale i v uhýbání či přeskakování překážek.

Zakopnutí sice neubere život jako nepřátelská kulka, nicméně než se agent postaví zase na nohy, nemůže chvilku střílet. To samé platí i o nabíjení.

Die Hard

Die Hard

Die Hard

Die Hard

Na to, že hra má především podpořit hollywoodský akčňák, nevypadá vůbec špatně. Až odezní boom, sice po ní neštěkne ani pes, ale to hlavní, tedy pobavit stejně jako filmové akční béčko, splňuje.

K dalšímu hraní vybízí možnost vylepšit si například velikost zásobníku, zvýšit počet životů a pár dalších drobností, které usnadní postup hrou.

Fotogalerie

Během akce lze sebrat i další zbraně, které jsou nesmyslně silné, protože bez problémů vyčistí celou obrazovku. Vydrží ale jen pár výstřelů.

U propagační hry je možná trochu protivné, že obsahuje dvojí měnu. Jednu hráč získá za procházení hrou, druhou také, ale jen ve velmi omezeném množství. Hlavním zdrojem vzácnější měny je hráčova peněženka.

Trochu nepochopitelné je rozhodnutí, že možnost použít záchytný bod se váže právě na vzácnější měnu.

Ačkoliv se hra nepáře s nějakým příběhem a dalšími prvky okolo, jako bezmyšlenková akce na odreagování nakonec nedopadla tak špatně jako film. Mimochodem, hra se na některých zařízení načítá dlouho a vypadá, že zamrzla. Po aktualizaci hry se také odmítá spustit úvodní film.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 194 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz