FIFA 13 je nejlepší plnohodnotný fotbal na mobilní zařízení

  9:44aktualizováno  9:44
Fifu 13 by neměl minout žádný fanoušek fotbalu. Je to plnohodnotný fotbal, který lze poprvé hrát on-line i na mobilních zařízeních.
90

FIFA 13

Platforma: iOS

  • Poprvé on-line
  • Plnohodnotný fotbal
  • Režim manažera
  • Provázanost se službou Origin

Stáhnout z App Store

Protože je Fifa 13 celkem komplexní fotbalový simulátor, který toho při hře nabízí víc než jen střelu a přihrávku, první kroky by měly vést do záložky "help & about" a složky ovládání. Přehledný tutorial vysvětlí nejenom základy, ale i pokročilé triky, a to přímo na herních situacích.

FIFA 13 (iOS)

FIFA 13 (iOS)

Ovládání je řešené tradičně přes virtuální tlačítka, jejichž schopnosti se mění podle toho, jestli je právě hráč u míče nebo ne. Záleží přitom i na délce stisku či jakým směrem prstem sklouznete z tlačítka po obrazovce.

Například stiskem střely a následným skluzem prstu nahoru se provede lobovaná přihrávka / střela. Důležité je tlačítko "skill move" pro individuální akce.

Ačkoliv ovládání je funkční a rychle přejde do krve, z podstaty dotykových zařízení však nikdy nebude tak pohodlné jako s reálnými páčkami a tlačítky.

Fotogalerie

Fifa 13 potěší jak příznivce rychlých turnajů, tak ty, kteří se do hry chtějí díky manažerskému módu více ponořit.

Oproti loňskému ročníku se z hlediska ovládání pár věcí změřilo (a ne vždy ku prospěchu věci), nicméně to, co může rozhodnout ve prospěch aktuálního počinu, je možnost poměřit síly on-line s dalšími hráči.

Zaryté odpůrce nepotěší provázanost se službou Origin. Mimochodem, připravte si dostatek místa, hra zabírá téměř 1,5 GB.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 78 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.

Najdete na iDNES.cz