Ve Fury of Gods trestáte boží rukou nevěřící. A je to parádní zábava

aktualizováno 
Ve hře Fury of Gods se stanete jedním z bohů řecké mytologie a za pomoci božských sil se vypořádáte se zástupy nevěřících, kteří chtějí zničit váš chrám. Ale nemyslete si, ani jako bůh to nebudete mít snadné.
90

Fury of Gods

Platforma: iOS

  • Parádní 3D grafika
  • Hrát si na boha je zábava
  • Dobře nastavená obtížnost
  • I když je hra placená, obsahuje mikrotransakce (pro dohrání nejsou potřeba)

Stáhnout z App Store

Princip hry pochopíte okamžitě: středobodem je chrám, který musíte za každou cenu uchránit. Ke chrámu vede hned několik cest, po nichž ve vlnách přicházejí nevěřící. Základním nástrojem je všemohoucí prst. Kliknutím prstem na displej zraníte útočníka.

Fotogalerie

Záhy zjistíte, že všemohoucí prst má k všemohoucnosti hodně daleko. Na řadu proto přicházejí silnější kalibry, například sprška meteoritů, bouře nebo zemětřesení. Fígl je v tom, že další síly si musíte nejen postupně otevřít, ale vyžadují i určitou porci energie, která se průběžně dobíjí.

Zapomeňte tak na to, že nepřátele oblažíte celým arzenálem božího hněvu naráz. Naopak. Důležitý je rozmysl a samozřejmě praxe, protože jediný všemohoucí prst nestojí nic.

Grafika je 3D a na poměry mobilních zařízení úchvatná (hru pohání Unreal Engine). Kolem chrámu můžete plně rotovat a scénu samozřejmě i přibližovat a oddalovat.

TIP

iOS a Android

Na trestání nevěřících naštěstí nejste tak úplně sami: po mapě lze omezeně rozestavit pomocníky, například kyklopa či krakena v případě mapy s mořem. Za vyhrané mise získáváte peníze, které investujete do vylepšování svého arzenálu.

Ačkoliv hra vyžaduje jednorázovou platbu, naštvalo mě, že obsahuje i mikrotransakce. Naštěstí obtížnost hry, která je v některých místech o něco vyšší, není vyladěná okolo nutnosti dalších investic. Jinými slovy, hru lze dohrát bez dodatečných nákupů a nutno uznat, že to je celkem výzva.

Pod vaším vedením se ocitne nejen Zeus, ale i Poseidón a Hádes. Každý z bohů má přitom částečně vlastní arzenál a mapu o deseti misích, které po pokoření zpřístupní možnost hrát daný ostrov donekonečna (než padnete).

Pro mě je tak Fury of Gods zatím jedna z nejlepších letošních mobilních her, byť vlastně nepřináší nic nového.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 266 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz