He-Man: The Most Powerful Game je čistokrevná a zábavná mlátička

aktualizováno 
Slavná postavička He-Man zápolí v říši Eternia proti ďábelským silám kostlivého padoucha Skeletora. Ukrutný svalovec tentokrát pronikl i na mobilní telefony, kde je jeho dobrodružství osekáno na svižnou a zábavnou rubačku.
80

He-Man: The Most Powerful Videogame

Platforma: Android, iOS

  • Dobře nastavená hratelnost
  • Stylová grafika
  • Trochu kostrbaté ovládání
  • Méně atraktivní úrovně

Hráč ovládá jak pohyb postavy zleva doprava (a omezeně i opačným směrem), tak jeho bojové dovednosti, případně výskoky. Pochopitelně je nutné prosekat se davy všech možných monster, ať už chodících, či létajících. K tomu si připočtěte nejrůznější překážky, jako jsou bodáky na dně propastí či čas od času stoupající láva.

He-Man
He-Man

Ve výsledku je to dobře postavený mix, byť jednotlivé úrovně mnoho nápaditosti nepobraly. Zřejmě největším problémem zůstává poněkud kostrbaté ovládání, kdy v hektičtějších chvílích místo mlácení skáčete a naopak. Samotné pohyby He-Mana jsou ostatně dosti hranatě animované, ale to v pěkném kresleném prostředí zase tolik nevadí.

Fotogalerie

Obligátní je postupné vylepšování postavy. Ze zlikvidovaných nepřátel a z různých rozsekaných beden padají krystaly, které lze mezi úrovněmi použít k zakoupení nových bojových komb, či vylepšení těch starých.

K dispozici jsou i ultra silné schopnosti či možnost krátkodobého přivolání spojence. Jakmile ztratíte všechny tři životy, nejdete rovnou znovu na start, ale do jakési zvláštní loterie, kde si můžete "vytočit" krystaly navíc, ale i oživení na místě, kde jste padli. V některých těžších úrovních to velmi potěší.

Jak už to tak bývá, hru je možné dokončit víceméně bez námahy, pokud vedle částky na pořízení titulu investujete ještě další prostředky. Takto si lze pořídit prakticky libovolné množství krystalů a jejich tři tisícovky vás oživí zrovna tak jak výhra v loterii. Ale je to ještě zábava?

Rozhodně lepší je vychutnat si hru bez podobných podpůrných prostředků. Občas vám dá zabrat, ale úspěšné zvládnutí úrovně vás potěší o to víc.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz