Hero of Many je působivý titul od českých vývojářů

aktualizováno 
Zlaté české ručičky bodují i na mobilních zařízeních. Tentokráte se můžeme těšit na technicky i herně působivou záležitost.
85

Hero of Many

Platforma: Android, iOS

  • Povedené vizuální zpracování
  • Atmosférická hudba
  • Jednoduché, ale chytlavé herní mechanismy
  • Ovládání by mohlo být citlivější
  • Občasné bloudění

Hero of Many je příběhem zvláštního stvoření, které se rozhodlo vyrazit do podvodní jeskyně. Ta není prázdná, skrývají se v ní nepřátelské bytosti (které mimochodem připomínají mužské pohlavní buňky, ano, spermie).

Ústřední postava není sama, v úrovních narazí na přátelské bytosti, které se k ní přidají ve chvíli, kdy se k nim dostane dostatečně blízko. Vaše společníky pak táhnutím prstem vysíláte proti rivalům.

Velmi důležité jsou také jakési jiskry. Pokud je budete sbírat, hlavní hrdina se stane odolnějším. Vyplatí se prozkoumávat poměrně rozsáhlé úrovně, protože v odlehlých koutech často narazíte právě na zmíněné jiskry nebo na další společníky.

Obojí se bude hodit. Protivníků je víc než dost a dostat se na konec jednotlivých úrovní není vždy snadné. Nejen kvůli nepřátelům, ale občas se stane, že zabloudíte. A to i přesto, že se během vaší cesty rozsvěcují body, abyste věděli, kudy už jste prošli.  

Kromě střetů s nepřáteli se dočkáte i řešení jednoduchých hádanek, jako je odsouvání kamenů, které vám blokují průchod.

Fotogalerie

Ovládání je jednoduché, tažením prstu ukazujete vašemu hrdinovi, kam má cestovat. Nebyli bychom ale úplně proti, kdyby bylo ovládání malinko citlivější. Především v místech, kde jsou na vás nastraženy například bodce, je někdy o něco složitější manévrovat. Ale nejde o nic hrozného, chce to jen trošku cviku.

Velice zajímavá je grafika, které sází na černé siluety. Může to znít jednoduše, ale grafické zpracování je opravdu líbivé. Díky němu a povedenému soundtracku hra působí až mystickým dojmem.  

Potěší také rozsáhlost titulu, rozhodně ho nezvládnete za pár minut. Pokud si budete chtít dát oddech, není problém, hra se průběžné ukládá u speciálních krystalů.

Hero of Many stojí za vyzkoušení. Je to precizně zvládnutý projekt týmu Tricker Arts (jehož členové se podíleli na titulu Mafia II), který vás jistě okouzlí.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 130 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz