V Hunger Games: Catching Fire si zaběháte a zastřílíte z luku

aktualizováno 
Hra inspirovaná hitovými Hunger Games nepřichází s ničím, co bychom už neviděli. Přesto stojí za zkoušku.
70

Hunger Games: Catching Fire - Panem Run

Platforma: Android, iOS

  • Technicky zvládnuté
  • Design prostředí
  • Lukostřelecké pasáže
  • Velké množství reklam
  • Neinovativní

Hunger Games Catching Fire Panem Run | foto: Bonusweb.cz

Už je to ohraná písnička: do kin dorazí velký filmový hit (v tomto případě Hunger Games: Vražedná pomsta) a u této příležitosti se objeví herní doplněk, obvykle z žánru "endless runner". To jsou hry, ve kterých je nutné zdolat, co největší vzdálenost.

Hunger Games Catching Fire Panem Run

Hunger Games Catching Fire Panem Run

Hunger Games: Catching Fire - Panen Run je přesně oním případem. V hlavní roli je vámi vybraný bezejmenný hrdina či hrdinka, jejichž úkolem je běžet kupředu a vyhýbat se různým překážkám buď jejich přeskočením, podklouznutím, nebo úskokem do strany.

Nic, co bychom už stokrát neviděli. Ale bez ohledu na to, že Panem Run nevyniká ničím vysloveně inovativním, neodsoudili bychom ho příliš rychle. Možná vás nepřekvapí zlomovou novinkou, ale díky povedenému designu úrovní jde o titul, který zabaví.

Prostředí se vcelku rychle mění, čas od času narazíte i na křižovatku, překážky jsou pohyblivé, takže padají, posouvají se a podobně. Právě tyto aspekty pomáhají docela úspěšně předcházet brzkému stereotypu. Stejně tak i střelecké pasáže. Někdy se ocitnete v lokaci, kde se objeví terče a pokud se vám je podaří zasáhnout, dočkáte se bonusové odměny.

Fotogalerie

Je možné vylepšovat šípy tím, že při běhání sbíráte různé materiály. Zajímavostí je, že dostupné materiály se liší podle oblasti, do které se na křižovatkách vydáte.

Kromě materiálů sbíráte ještě mince, které slouží k upravování různých vlastností. Před každým během se aktivuje jakýsi "výherní automat", který vylosuje tři schopnosti. Jen do těch pak v danou chvíli můžete investovat získané peníze. Pokud vám to nevyhovuje, můžete losovat znovu, ale to stojí mince.

Hunger Games je možné hrát jak bez připojení k internetu, tak i s ním. Ve druhém případě se účastníte zápasů, případně je sami pořádáte, ale neradujte se předčasně, s živými protihráči se nesetkáte. Hlavní je doběhnout co nejdále a pak se porovnají vaše výsledky. Nevýhodou je, že pokud jste on-line, zaplaví vás jedna reklama za druhou.

Hunger Games: Panem Run je řemeslně slušným "běžeckým" titulem, který vás nenutí do mikrotransakcí a navíc dobře vypadá.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 70 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...Najdete na iDNES.cz