Ve hře Max Steel se běhá s figurkou od Mattela v nekonečných úrovních

aktualizováno 
Max Steel je jméno figurky od firmy Mattel, která se dočkala komiksové podoby, animovaných seriálů a filmů. A samozřejmě i her. Ta nejnovější je docela povedená, ale přesto by nebylo od věci ještě na pár věcech zapracovat.
60

Max Steel: Rise of Elementor

Platforma: Android, iOS

  • Dynamická hratelnost
  • Důraz na akční složku
  • Dlouhé načítání
  • Necitlivé ovládání

Max Steel Rise of Elementor | foto: Bonusweb.cz

Na první pohled se zdá, že Max Steel: Rise of Elementor je zástupcem žánru her, v nichž se hlavní hrdina snaží zdolat co největší vzdálenost v nikdy nekončící úrovni. Ale není to úplně pravda, protože titul je rozdělen do několika oddělených světů, které musíte dokončit.

Jelikož jsou poměrně rozsáhlé, k dispozici jsou i záchytné body, za jejichž využití se ovšem platí speciálním platidlem.

Obvykle budete běhat, vyhýbat se různým překážkám, které se liší v závislosti na misi, a někdy dojde i na akci. Objeví se nepřátelé, vy na ně musíte ťukat prstem a Max Steel se o ně postará automaticky.

Fotogalerie

Jakkoliv to zní jednoduše, není to vždy úplně snadné, protože pokud je protivníků více, pak je nutné trošku taktizovat a vybírat si, na koho se vrhnout, aby na vás nepřátelé nestačili zaútočit první. Někdy jsou souboje okořeněny o různé minihry vyžadující precizní naklánění přístroje, nebo je nezbytné opsat prstem konkrétní symbol.  

Důraz na akční složku je ku prospěchu věci, hra díky tomu není příliš stereotypní. Hodně pomáhá i slušné množství vylepšení pro hlavní postavu. Nakoupit se dají za platidlo sebrané v úrovních, není nutné investovat reálné peníze, i když to je samozřejmě rychlejší forma, jak zlepšit statistiky Maxe Steela.

Tvůrci si dali záležet na tom, aby hra vypadala i zněla relativně dobře, ale očividně nevěnovali tolik pozornosti ovládání. To je někdy necitlivé, nereaguje dostatečně precizně na tažení prstem, což je trochu problém u projektu, kdy je nezbytné se neustále vyhýbat překážkám. Příjemné není ani občasné dlouhé načítání.

Přesto Maxe Steela zkuste. Je zadarmo, nehraje se špatně a vypadá slušně.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 44 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz