Had z Nokie jako hra na hrdiny? Zdánlivě šílená variace, která funguje

aktualizováno 
Ačkoliv historie hry Snake, česky Had, spadá do pozdních sedmdesátých let, dnes je známá zejména díky telefonům Nokia. Dovedete si ovšem představit Hada jako hru na hrdiny? Jde to. Pokud máte iOS, zkuste hru Nimble Quest. Je zdarma.
90

Nimble Quest

Platforma: Android, iOS

  • Velmi, ale skutečně velmi chytlavé
  • Lze hrát zdarma
  • Stylová retro grafika
  • Bez pěnez nutnost hrát pořád od začátku

Princip hry Snake je primitivní: hráč ovládá hada, se kterým sbírá jídlo a snaží se nenarazit nejen do zdí, ale ani sám do sebe. S každým pozřeným jídlem se totiž prodlouží i jeho tělo. Nimble Quest funguje na stejném principu. Hru ovšem zasazuje do fantasy prostředí, obaluje stylovým retro hávem a prohlubuje vrstvou s hrdiny, kteří sbírají zkušenosti.

Hráč se chopí jednoho z hrdinů a pobíjí v různých arénách náhodně generované nepřátele, například pavouky, kostlivce, rytíře a další havěť. Boj probíhá na autopilota, tedy stačí se k nepříteli přiblížit. Už tady se ovšem projevuje volba hrdiny.

Nimble Quest

Nimble Quest

Nimble Quest

Nimble Quest

Zatímco slepý Slash bojuje rychlými dýkami na blízko, Gizmo hází na nepřátele bomby pěkně z dálky. Hrdinů je celkem šestnáct a závisí především na preferenci stylu, který vám vyhovuje. Ostatní hrdinové se k vám během masakrování nepřátel průběžně připojují, čímž vzniká onen vláček z Hada.

Fotogalerie

V arénách se náhodně objevují předměty, které usnadňují hraní. Červené lahvičky doplňují zdraví, vločka dočasně zmrazí nepřátele a podobně.

Kromě toho sbíráte krystaly, které můžete přetavit nejenom k posílení předmětů, ale i vylepšování hrdinů. Zkušenější hrdinové toho víc vydrží, útočí z větší vzdálenosti a častěji.

Nutno dodat, že ačkoliv popis hry může vyvolat všelijaké reakce, po herní stránce je to špička. Nimble Quest je totiž neuvěřitelně chytlavý. Ačkoliv hra zahrnuje možnost drobných plateb, hrát lze bez problémů zdarma. A minimálně za vyzkoušení to stojí.

Dlužno také dodat, že nápad není originální, zmiňme například další mobilní hru Call of Snakes. Nimble Quest je ovšem jednoznačně nejzábavnější.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.Najdete na iDNES.cz