Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlikvidovat lidský druh? S Plague Inc. to není žádný problém

aktualizováno 
Každá hra má nějaký cíl. V Plague Inc. to není nic menšího, než vyhubit lidstvo do posledního živáčka.
65

Plague Inc.

Platforma: Android, iOS

  • originální námět
  • naučný potenciál
  • rychle omrzí

K dosažení tohoto skromného cíle máte k dispozici řádku možností, počínaje obyčejnou bakterií a konče nano-viry. Každý druh má specifické vlastnosti a slabiny.

Za průchod hrou získáváte DNA body, kterými svoji zbraň přizpůsobujete tak, aby se vyrovnala se svými nedostatky a úspěšně se rozšířila mezi veškeré obyvatelstvo. Ve chvíli, kdy je většina nakažena, přichází na řadu změna příznaků, a ty se snažíte zkombinovat tak, aby byly co nejvíce smrtonosné.

Svou zbraň můžete mutovat ve třech sekcích: šíření, symptomy a schopnosti.

Šíření určuje, jak lehce se bude nemoc šířit a přes jaké faktory. Například taková vlastnost přenášení krví je účinná v chudých oblastech. Schopnosti dále ovlivňují vaši obranyschopnost, a to například před teplem, zimou, ale i léky apod.

Možností je opravdu mnoho. Navíc se výběr mění podle aktuálního typu choroby. Některé ze symptomů jsou v latině, což je příjemný způsob, jak si rozšířit medicínské znalosti. Opakování polohy jednotlivých států, které je se hrou spojené, také není na škodu.

Fotogalerie

Hra má tedy spád a účinnou motivaci. I přes to, že herních "typů" je relativně mnoho a přístupné jsou tři úrovně obtížnosti, hra poměrně rychle ztrácí na barvitosti. Jakmile pochopíte všechny fígle, vymýtit lidstvo přestává být tak složité, a tedy i zábavné. Nezachraňuje to ani nejtěžší obtížnost.

Svým způsobem má však hra své kouzlo, které způsobí, že si ji oblíbíte. Trošku mě zklamal i nevyvážený způsob šíření, které občas nechá úplně nenakaženou oblast hned vedle kompletně nakažené, čistě v závislosti na hranicích.

Finální hodnocení je složité. Hra přestává být zábavná po několika hodinách, ale to neznamená, že se k ní rádi nevrátíte. Přičteme-li fakt, že je to nenásilný způsob, jak se naučit latinské názvy chorob, nemůžu hodnotit jinak než kladně.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 297 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...Najdete na iDNES.cz