Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mobilní předělávka Prince of Persia patří k nejlepším letošním kouskům

aktualizováno 
Moderní adaptace klasického titulu Prince of Persia 2 je spornou hrou. Je to výtečně zábavný titul, ve kterém však jen stěží poznáte jeho předlohu. Do série Prince of Persia hra jednoznačně zapadá, jako předělávka by však mohla více respektovat původní titul.
90

Prince of Persia: Shadow & Flame

Platforma: Android, iOS

  • Zábavná výzva
  • Výtečný návrat klasické série
  • Povedené souboje
  • Optimální hrací doba, nezačne nudit.
  • Málo věrné předloze
  • Zahrnuje zbytečné mikrotransakce
  • Ovládání občas pozlobí

Prince of Persia: Shadow & Flame

Některé pasáže totiž zcela chybí. Legendární útěk z paláce například nahradila výuková úroveň, která vás hru naučí ovládat. Chybí také hadi i začátek druhé úrovně, kde je třeba skákáním na desky v písku otevřít vstup do jeskyně.

Co naopak nechybí, jsou obtížné pasáže, které hráč opakuje mnohokrát dokola. Je to příjemná vzpomínka na doby minulé, kdy vysoká obtížnost byla významnou součástí zábavnosti. A dokončit některé úrovně tak bylo možné teprve po jejich mistrovském zvládnutí.

To se však příliš nepřátelí s dotykovým ovládáním, které je místy zmatené. Většinou reaguje bez problémů a je intuitivní. V některých momentech však lze identickým pohybem učinit zcela odlišné akce a pokud hra pohyb vyhodnotí mylně, perského prince to mnohdy stojí život. Občas lze pohybem nahoru skočit dopředu, ale také se přitáhnout na plošinu nad vámi.

Prince of Persia: Shadow & Flame

Za pochvalu naopak stojí nový bojový systém, ve kterém lze při správném načasování nepřítele omráčit. Pak princ může využívat rozličná bojová komba a uštědřit protivníkovi více poškození. Obtížnost soubojů postupně stoupá, a vývojáři tím hru výtečně oživili.

Sympatická je i otevřenost úrovní. Řada cest je zbytečných a úrovně lze projít řadou způsobů. Vývojáři zkrátka hráčům umožňují selhat a úspěšný průchod je o to větším zadostiučiněním.

Vizuální zpracování úrovní však původní hru příliš nepřipomíná. Celé grafické pojetí hry je velmi volnou adaptací, která by svou předlohu mohla respektovat více. Prince na mobilech rozhodně vypadá obstojně, jen těžko však připomene klasiku z roku 1993. Výtečné je naopak psychotické finále hry, které však zcela ignoruje závěrečné pasáže z předlohy.

Fotogalerie

Ačkoliv je hru třeba zakoupit, nechybí ani mikrotransakce. Koupit tak lze například lahvičky na oživení, doplňování života či silnější zbraně. Potřebnou měnu však lze sbírat i ve hře a v redakci jsme pro dohrání nepotřebovali jediný nákup. Hra by tím spíše ztratila na zábavnosti.

Prince of Persia: Shadow & Flame je tedy skvělá hra. Dokonce jeden z titulů, který mne na mobilech bavil vůbec nejvíce. Na pověsti druhého dílu však nepatrně parazituje a vhodnější by bylo prodávat ho jako zcela novou hru. A stydět se za to nemusí, je to zábavný počin s vlastní identitou.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 189 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...Najdete na iDNES.cz