Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Rage of the Gladiator poměříte síly s mytologickými monstry

aktualizováno 
Graficky opulentní bojovka Rage of the Gladiator skvěle pobaví. Jen škoda, že na přístrojích s větší obrazovkou se hůře ovládá.
85

Rage of the Gladiator

Platforma: Android, iOS

  • Zajímaví a variabilní nepřátelé
  • Technické zpracování
  • Hromada vylepšení pro hlavního hrdinu
  • Ovládání na větších obrazovkách
  • Nutnost připojení k internetu

Stanete se gladiátorem. Bojovat nebudete proti obyčejným smrtelníkům, ale legendárním bytostem v podobě chiméry, medúzy nebo magii ovládajícího ninji.

Na dění nahlížíte z pohledu první osoby, takže před sebou vidíte ruce se zbraní a štítem. Můžete sekat a kopat, vztyčit štít, uhýbat do stran, použít speciální údery a skákat.

Ovládání je vymyšleno dobře, ale jen pro přístroje s menší obrazovkou. U tabletů je situace trošku jiná. Například útok zbraní probíhá tažením v horní části obrazovky, zatímco obranné ikony jsou v dolní části. U mobilních telefonů obojí zvládnete, aniž by bylo nutné měnit polohu ruky. Ale u větších přístrojů budete muset přehmatávat, což znamená zdržení a výhodu pro nepřítele.

Rage of the Gladiator

Rage of the Gladiator

Rage of the Gladiator

Rage of the Gladiator

Střety jsou vystavěny tak, že musíte pozorně sledovat, co provede rival, blokovat a uhýbat a nejen zběsile útočit. Protivníci jsou zranitelní především poté, co uskočíte před jejich ránou.

Fotogalerie

Pokud budete útočit hlava nehlava, většinu úderů vykryjí. Sami mají různé druhy útoků a kouzel. Před některými je vhodné uhnout, další vyžadují, abyste vyskočili do vzduchu či použili štít. Hra je tak poměrně takticky orientovaná.

Po soubojích získáváte pro svého hlavního hrdinu Graciuse zkušenostní body, které rozdělujete do tří kategorií: obrana / útok / magie. Získáváte také mince, které slouží pro nákup různých zbraní, brnění, talismanů, lektvarů a dalších předmětů. Možností, jak vylepšit ústřední postavu je spousta.

Rage of the Gladiator se chlubí výtečnou grafikou a kvalitními zvukovými efekty. Autoři z Gamelion Studios si technickou stránku pohlídali.

Výtky směřují k těžkopádnějšímu ovládání u některých přístrojů a nutnosti připojení k internetu při každém spuštění. Jinak jde o velmi kvalitní bojovku, kterou byste měli rozhodně vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...Najdete na iDNES.cz