Na závodní titul Real Speed: Need For Asphalt se dobře kouká, dojem kazí ovládání

  17:23aktualizováno  17:23
Na první pohled lákavé závody, které ale postupem času odhalí několik nepříjemných nedotažeností, které degradují celkový zážitek.
45

Real Speed: Need For Asphalt

Platforma: Android, iOS

  • Obrazově zvládnuté
  • Slušné zvuky
  • Chybí kariérní mód
  • Nepovedené ovládání
  • Otravné reklamy

Real Speed Need For Asphalt | foto: Bonusweb.cz

Hned v prvních vteřinách vám bude jasné, že tvůrci z ThunderBull si dali na grafické stránce své závodní novinky docela záležet. Titul vypadá dobře, povedené jsou modely aut i prostředí. Ovšem jen vzhled kvalitní hru nedělá.

Real Speed: Need For Asphalt jsou klasickými závody, kdy se na jednu ze čtyř tras vydá několik automobilů s cílem dojet první. Pokud nejste připojeni k internetu, rivalové jsou ovládání umělou inteligencí, jestliže jste online, zahrajete si i proti živým protivníkům.  

A připravte se na to, že ve chvíli, kdy budete online, zaplaví vás jedno reklamní okno za druhým. Zbavit se jich lze za menší poplatek nebo odpojením od internetu. Ovšem tím pádem přijdete o možnost hrát proti živým rivalům.

Je nutné upozornit na to, že umělou inteligencí řízení protivníci příliš nechybují a není lehké je předjet. Nepomáhá tomu ani ovládání, které je zřejmě největší slabinou titulu. Bez ohledu na to, který ze šesti automobilů s různými vlastnostmi si vyberete, ovládání je až příliš citlivé a chce to hodně cviku udržet vaše vozidlo na závodní dráze. Zpočátku budete létat ze strany na stranu.

Fotogalerie

Dostupné jsou dvě formy ovládání, buďto posouvání prstem po obrazovce nebo nakláněním mobilního telefonu/tabletu, ale ani jedna z metod není ideální. Navíc vám situaci neulehčuje fyzika, kdy stačí jen mírně narazit do nějaké překážky a automobil je vymrštěn do vzduchu a provádí takové množství piruet jako baletka na steroidech.

Dalším zklamáním je absence kariérního módu. Hned od začátku jsou dostupné všechny čtyři trasy a šest závodních automobilů a vy si prostě vyberete závodiště a vozidlo. Pokud zvítězíte, možná vás to zahřeje na srdci, ale to je asi tak vše, úspěch vás nikam neposune, ani vám nezpřístupní další závody nebo automobily.

Nejvýraznější chybou projektu je ovládání, které velmi dost znepříjemní zážitek. Dostupné jsou tituly, které nejen dobře vypadají, ale také se dobře hrají, takže asi bude lepší sáhnout po něčem jiném, než je Real Speed.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Najdete na iDNES.cz