Infinity Blade nabízí uspokojivou výzvu pro příznivce akce

  15:04aktualizováno  15:04
Ačkoliv je Infinity Blade hrou na hrdiny, svým pojetím je nejblíže akčním hrám. Střílečky na mobilních zařízeních zpravidla příliš nefungují. Infinity Blade se však k tomuto žánru blíží ve fantasy kulisách a patří mezi jedny z nejzajímavějších titulů pro iOS.
90

Infinity Blade

Platforma: iOS

  • Ohromující grafika
  • Perfektní využití dotykového ovládání
  • Rychlá a návyková akce
  • Nesmyslný příběh
  • Herní náplň se značně opakuje

Infinity Blade v době vydání patřilo mezi nejhezčí a nejzajímavější mobilní hry. Pro příznivce rychlé akce orientované na hráčské dovednosti je to takřka perfektní titul. A lze ho jedině doporučit.

Stáhnout z App Store

Titul Infinity Blade disponuje nadstandardně propracovanou grafikou i skvěle odladěným ovládáním.

Hra se totiž na rozdíl od stříleček nesnaží násilně naroubovat žánr na ovládání, jež pro něj zjevně není vhodné. Místo toho nabízí bezprostřední akci, která vyžaduje reflexy a její ovládnutí je stejně uspokojivé právě jako u stříleček.

Titul sice nabízí příběhové pozadí, to však pro hraní není podstatné a jeho logika pokulhává. Vaším úkolem je zabít božského tyrana, který je zpočátku výrazně silnější než vy. Hra vlastně začíná na konci a hned zkraje se utkáte s finálním bossem, který však hráčovu postavu zadupe do země.

Infinity Blade následně začíná nanovo. Rodíte se o dvacet let později jako syn zemřelého hrdiny. A tak se stane pokaždé, když hráčova postava zemře. Silnější je zpravidla jen finální boss, který vás opět přiměje k dalšímu průchodu hrou.

Od začátku až k úhlavnímu nepříteli cesta trvá zhruba dvacet minut. Hra neumožňuje volný pohyb, místo toho se přesouváte poklepáním na vyznačené body. Z každé pozice se však lze rozhlížet a někdy tak objevíte zlaťáky nebo lahvičku se životem či manou.

Infinity Blade

Za peníze pak lze kupovat nové předměty a vylepšovat ty stávající. Každý předmět má totiž několik úrovní, které lze odemykat bojem, a zlepšují se tak jeho vlastnosti i zvyšuje prodejní cena. Výbavou navíc lze mírně přizpůsobit dynamiku soubojů. Některé předměty zvyšují výdrž či poškození, jiné obohatí útoky třeba o vysávání života z nepřítele.

Zásadní je zvyšování úrovní u předmětů. Za každou získanou úroveň totiž lze trvale polepšit postavu. Třeba posílit efekt magických schopností či zvýšit množství života. Takový systém pak motivuje i k využívání slabší výbavy jen pro posilování hrdiny.

Herní koloběh po hráčově smrti začíná nanovo, avšak s původní výbavou i statistikami. Zároveň ale s každou smrtí posilují i nepřátelé.

Prvky z her na hrdiny jsou však spíše dodatečnou vrstvou. V Infinity Blade jde totiž především o souboje a ty jsou zpracovány výtečně. Zkušený hráč může útoky hromadit do komb a bránit se lze hned několika způsoby. Volit lze obranu štítem, úskok a krytí mečem.

Infinity Blade

Souboj vyžaduje hbité reflexy i správné "čtení" nepřátelských animací. Ty totiž napoví, na jaký typ útoku se nepřítel chystá a z jakého směru úder přiletí. Pro vítězství v soubojích je tedy klíčové správné načasování a volba vhodného útoku či obrany.

Obtížnost soubojů se postupně zvyšuje, hráč se však učí rychleji. Titul samotný končí ve chvíli, kde poprvé porazíte finálního bosse. A to je zároveň i moment hráčského uspokojení. Dynamiku soubojů jste ovládli a hru porazili.

Infinity Blade v době vydání patřilo mezi nejhezčí a nejzajímavější mobilní hry. Pro příznivce rychlé akce orientované na hráčské dovednosti je to takřka perfektní titul. A lze ho jedině doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 138 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.Najdete na iDNES.cz