Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sonic Dash: modrý ježek Sonic nepřiběhl v nejlepší formě

aktualizováno 
Ačkoliv 3D zpracování modrému ježkovi sluší, maskot společnosti SEGA ve výsledku posloužil pouze jako lákadlo na průměrnou hru. Konkurenční tituly nabízejí víc.
55

Sonic Dash

Platforma: iOS

  • 3D prostředí hře sluší
  • Špatná optimalizace
  • Chudá nabídka
  • Okatě tlačí do mikrotransakcí

Stáhnout z App Store

Náplň hry je jednoduchá: modrý ježek upaluje neustále kupředu a na hráči je, aby se vyhýbal překážkám, která se objevují na náhodně generované trase. Ačkoliv to není patrné, ježek běží ve třech kolejích, mezi nimiž přepínáte skluzem prstu do stran.

Sklouznutí prstu po displeji nahoru překážku přeskočí, sklouznutí dolů provede kotoul. Ten se hodí nejenom pro překonání překážky, ale i ke zlikvidování nepřátel, kteří na trase postávají. Průběžně je k dispozici speciální schopnost, kdy ježek dočasně zrychlí a automaticky překonává překážky na dráze.

Sonic Dash

Sonic Dash

Na trase se vyskytují prstýnky, za něž si hráč následně kupuje různá vylepšení. Nutno uznat, že hra vypadá skvěle a první minuty zabaví. Jenže brzy zjistíte, že už vás ničím nepřekvapí. Alespoň ne v tom dobrém slova smyslu.

Fotogalerie

Ačkoliv je Sonic Dash placený, příliš okatě hráče tlačí do druhé měny, červených prstýnků, které získáte především za reálné peníze.

Červené prstýnky zpřístupní další postavy, ale také umožní hrát dál, pokud na trase zemřete. Výsledné skóre je tak irelevantní: kdo otevře peněženku, může pokračovat dále v běhu. Otázkou ovšem je, kam se poděla výzva.

Nepotěší ani nic moc optimalizace. Na iPhonu 4 se hra občas cuká, přestože po grafické stránce není Sonic Dash titulem, který by měl ze zařízení vyždímat maximum.

Sonic Dash pobaví. Fajn. Pokud ovšem hledáte tituly z žánru "nekonečného běhání", doporučil bych obhlédnout konkurenci (Temple Run, Vector, Canabalt a další), která toho za méně přináší víc.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.Najdete na iDNES.cz