The Mortal Instruments je slušný herní doplněk k filmu

aktualizováno 
Na počátku si zvolíte jednoho ze tří typů hrdinů, určíte jeho pohlaví a barvu zbraně a vzhůru do boje proti tajemnému zlu a děsivým monstrům. Příběh víceméně odkazuje na filmovou a knižní předlohu a přestože se neujmete postav, které jste mohli vidět v kinech, setkáte se s nimi.
65

The Mortal Instruments

Platforma: Android, iOS

  • Nádech hry na hrdiny
  • Dynamická hratelnost
  • Častý zmatek na obrazovce
  • Technické problémy

The Mortal Instruments | foto: Bonusweb.cz

Dění probíhá v New Yorku, který je rozdělen do několika sekcí. Některé jsou přístupné ihned, jiné se otevřou až postupem času. Můžete si dokonce zvolit, do které lokace se vydáte, ale není jich velké množství, takže příliš nejuchejte.

Náplň misí je v 99 procentech případů totožná: zlikvidovat všechny nepřátele v podobě různých upírů, démonů a čarodějnic. Vrhají se na vás v několika vlnách a vy je porážíte s pomocí základního útoku a několika unikátních talentů ofenzivního i defenzivního charakteru. A faktem je, že většina z nich je použitelná a nápomocná.

Fotogalerie

Souboje probíhají v reálném čase, což na jednu stranu přidává titulu na dynamice, na té druhé není příliš prostoru pro taktizování. Navíc je dění na displeji občas dost zmatené. Není snadné ťuknout na soupeře, kterého chcete skutečně zasáhnout.

Za zabíjení protivníků získáváte mince a zkušenosti. Za mince nakupujete nové talenty a lektvary, zkušenosti vám pomohou poskočit na vyšší úroveň a dovolí vám investovat body do čtyř vlastností: útoku, obrany, rychlosti a životní energie. A přestože akční složka se po pár desítkách minut stane stereotypní, tak šance vylepšovat bojovníka a získávat nové talenty na nějakou dobu oddálí nudu.

Vizuálně není hra kdovíjaká, ale ani nevypadá vysloveně špatně. Spousta uživatelů si však stěžuje na zamrzávání (týká se Androidu).

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

19 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...Najdete na iDNES.cz